Anasayfa | Kayıt | Giriş Hoşgeldiniz Ziyaretçi | RSS
Site menu
bookmark
Kategoriler
Genel [26]KARAÇAY MALKAR [29]Kültür [27]
İstatistikler
 • visitors by country counter
  flag counter


  Toplam girişler: 11
  Ziyaretçiler 11
  Kullanıcılar: 0

 • Kurlar
  ГТРК
  TV KARACHAY
  TV MALKAR
  Вести КБР
  Bars-El Radiyo
  KURAN
  Anasayfa » Makaleler » Genel

  Moskova'da polis yolları kapattı
  Moskova'da polis yolları kapattı


   Gözaltılar, çok sayıda gruptan oluşan gençlerin Moskova'da bir tren istasyonu yakınlarında toplanıp milliyetçi sloganlar atmasıyla başladı. Göstericiler sloganlar atarken, polis, içinde bıçak ve demir çubukların da bulunduğu çok sayıda silah ele geçirdi. Gösteriler sırasında 'Rusya, Ruslarındır' şeklinde sloganlar atıldığı gözlendi.

  Irkçılık taraftarlarının eyleminden sonra Kafkas göçmenler gözaltına alındı.


   Moskova polisi, Çarşamba günü Kafkasyalı katliamını protesto etmek isteyen 800'den fazla Kafkasyalı göçmeni tutukladı. Kafkasyalı göçmenlerin etrafı kabaca hareket eden coplu ve koyu kasketli yüzlerce polis tarafından kuşatıldı. Barışçıl göstericilerin ırkçılık karşıtı gösteri düzenleyeceği Şehrin Kiev istasyonu etrafındaki alan zırhlı araçları içinde 3,000 kadar kanlı Rus özel birlik birimleri tarafından kapatıldı. Herhangi bir polis şiddetinden kaçınmak için çok sayıda yoldan geçen kişi alandan aceleyle kaçtı. Yerel metro istasyonu ve bir alış-veriş merkezi kapatıldı. Çok sayıda yaralı olduğu bildirildi. AP muhabirleri Kafkasyalı erkeklerin etrafını çevreleyen polisleri görebiliyordu. Metro istasyonunun hemen dışındaki büyük bir alış veriş merkezi, planlanan gösteri saatinde kapatıldı ve Kafkasyalı halk tarafından daha çok işletilen yakındaki bir çiçek pazarındaki çoğu stant da kapatıldı. Yetkililer sabahın erken saatlerinde tutuklamalar beklentisiyle araçları çekti. Geçtiğimiz hafta bir futbol taraftarı gibi davranan Sviridov adında gizli bir FSB ajanı ile bir Kafkas göçmeni arasında başlayan tartışmada ajanın vurulması sonucu binlerce FSB ajanı Moskova'nın Kızıl Meydanında göçmenlere saldırmış ve Kafkasyalıları dövüp ölümlerine yol açmıştı.

   Moskova Gergin Polis, Moskova merkezinde devriyeyi artırdı.

   Spartak Moskova taraftarı bir kişi, geçen hafta Kabardin-Balkarya Cumhuriyeti'nden bir grupla çıkan kavga sırasında öldürülmüştü. Bu olay, etnik azınlıklara yönelik şiddet olaylarını tetiklemişti. Diğer Rus kentlerinde de onlarca kişinin gözaltına alındığı bildirildi. St Petersburg'da 60, Samara'da 100 kişi tutuklandı. Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin sükûnet çağrısı yaparken polisin herhangi bir provokasyona veya şiddete çok sert tepki vereceği uyarısında bulundu.

  Site kodu
  Karachay

  Siteler

  Karachay

  Karachay

  karachays.com

  http://www.elbrusoid.org Карачаево-балкарский фонд Эльбрусоид(R)

  karachays.com

  AS - ALAN

  Bashuyuk

  Karachay

  Copyright Karachay © 2019